Tomáš Čmuchálek

Hradecká 2659

Česká Lípa

PSČ 470 06

e-mail : t.cmuchalek@seznam.cz

mob : 602 323 481
Spící panna

Spící panna

Kousek od České Lípy leží Provodín a nad ním se ční skála, která z dálky připomíná ležící hlavu dívky, proto se jí říká Spící panna, ačkoli její zemněpisný název je Lysá hora.
Zima

Zima

Děčínský sněžník v zimě.
Bezděz

Bezděz

Královský hrad Bezděz
Havranky

Havranky

Havraní skály na jaře.
Hrady

Hrady

V roce 2012 probíhala oprava Novozámeckého rybníka, kde došlo k jeho vypuštění. Protože toto vypuštění trvalo rok, jeho dno vyschlo a šlo po něm chodit. Nelenil jsem a vyrazil udělat několik fotek. Jen z míst , která jsou již dnes zatopená, šlo vyfotit oba hrady (Jestřebí a Bezděz) tak, aby byly v zákrytu.
Klíč

Klíč

Je ráno 8.května a já jsem se rozhodl, že pojedu fotit. Už od pondělí sleduji předpověď počasí a doufám, že toto ráno bude příhodné pro focení. Co bych si představoval ? Na to je jednoduchá odpověď : jasno (může být i polojasno ) , ale hlavně přízení mlhy, které dokáží dát fotkám snový nádech. A samozřejmě také dobrou viditelnost,, která je nezbytnou podmínkou pro krajinářskou fotku. Na mapě hledám místo, odkud by byl pěkný výhled na Klíč a jeho okolí. Našel jsem a ráno v 4:20 zvonil budík. Koukám a venku je skoro jasno. Rychle se oblékám a vyrážím.
Střední vrch

Střední vrch

Střední vrch leží kousek od Prysku, vede tam turistická značka.
Boží prst

Boží prst

Konec prosince konečně přinesl alespoň dotek zimy. Tento den byla večer taková zima, že mi "zamzl" klíč od auta, ale alespoň jedna slušná zimní fotka
Lysá skála

Lysá skála

Zimní fotky v mé galerii chybí, ne že bych se bál zimy, ale v posledních letech bylo zimy jako šafránu a tak jsem si dal za úkol nepromarnit zimní čas sezením za kamny.
Ralsko

Ralsko

Dnes 16.4.2016 jsem fotil dostihy v Mimoni a pak jsem se vyškrábal na Ralsko. Čekání bylo dlouhé a několikrát jsem to chtěl vzdát, ale nakonec jsem vydržel. Počasí mne nakonec odměnilo.
Ralsko

Ralsko

Výhled po západu Slunce 16.4.2016.
Bráškové

Bráškové

Dva stromy, dva životy, dva rozdílné přístupy k životu.
Bezděz

Bezděz

Jabloňový květ se siluetou hradu Bezděz.
Ráno

Ráno

Focení 1.5.2016, kdy připlula i modelka.
Duha

Duha

Konec duhy
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one